Jelen cikkünkben egy-két támpontot adunk ahhoz, hogy mely mozgások mennyi kalóriát égetnek el és hogy az milyen típusú ételből minek felel meg. Ezzel kicsit átláthatóbbá válik a számolgatás és kialakulhat bennünk egy elképzelés arról, hogy miképpen lenne jó táplálkoznunk a fogyókúránk alatt.
Számos cikkünk szólt már arról, hogy miért jó a mozgás, miért van rá szükség élettani szempontokból. Most viszont arra fogunk rátérni, hogy miért történhet az, hogy a legtöbb ember ezekkel tisztában van, tudja, hogy mi lenne neki a jó, mégsem kezd el semmit sem tenni egészsége megőrzésért.
Közeledik a tavasz, a napsütéses órák száma megnövekszik, csicseregnek a madarak és beindul az élet a parkokban, erdőkben és az utcán is. Aki eddig az edzőterem izzadságszagú falai között töltötte szabadidejét, lassan-lassan kimozdul. Na de milyen olyan lehetőségek vannak az „utcán", amit akár egy-egy edzőtermi edzéssel is pótolhatunk?
Normális esetben azt mondjuk, hogy a sportolás egészséges. Na de mi történik olyankor, amikor olyan helyzetben találjuk magunkat, amikor már károssá válik, vagy eleve annak minősül? Jelen cikkünkben végigvezetjük az olvasót a gyermekkori sporttól a különböző betegségek kockázatain át egészen az időskori mozgásig.
Mindig vannak trendek, amiket felkapnak, és mindig vannak szóvivők, akik egy bizonyos fogyókúrával rengeteg kilótól szabadultak meg. Nem kételkedünk abban, hogy valakinek sikerült is ezekkel a csodamódszerekkel lefogynia, azonban nem mindenkinek válnak be a trendi fogyókúrás tippek. Ennek szerintünk egy oka lehet, amelyet most el is magyarázunk Nektek.
Ha csak azt mondjuk, hogy sportolunk, még nem jelenti azt, hogy a célunknak megfelelő mozgásformát választottuk. Több tucat lehetőség adott a sportolásra, legyen az otthon, edzőteremben vagy kültéren. Fontos azonban különbséget tennünk közöttük, hiszen más való izomerősítésre és más a fogyókúrára, vagy akár fittségünk megőrzésére. Cikkünk ebben próbál eligazítást adni, különböző kategórák összevetésével.
Manapság rengetegen dolgozunk ülve, a napi 8 órás munkaidőt bőven túlhaladva. Egyszer csak azt vesszük észre, hogy útközben valahol feljött ránk pár kiló. Ezért adunk most pár tippet, amivel elkerülheted az ülőmunka káros hatásait.
A mikroszkópikus mitokondrium, szerkesztőségünk kedvence. Hihetetlen, hogy a sejtekben működő és DNS-sel rendelkező mitokondrium megismerésével mekkora összefüggéseket találhatunk a mozgás, sport és az energia között.