Etikett, jómodor, illem, mind olyan szavak, amelyekről sokan azt gondolják, hogy már elavult, idejétmúlt kifejezések. Pedig sokkal fontosabb és aktuálisabb, mint valaha. Az a szülő, aki ma a helyes viselkedés alapjait át tudja adni a gyermekének, olyan kincset ad a kezébe, ami nagyon sok hasznot hozhat a számára. Nem hiszed? Olvasd tovább, és rá fogsz csodálkozni, milyen fejlesztő hatása van a jómodornak.
Bizonyára nem mondok újat azzal, hogy gyermekeinket egészen más miliő veszi körül, mint annak idején minket. Tájékozódási pontjuk, információ beszerzésük, irányultságuk nem a szülői ház felé húz, hanem a társaik felé. Igen ám, de a legtöbb mai gyermek nem alkalmas arra, hogy a többieket eligazítsa, hiszen még arra sem képes, hogy önmaga eligazodjon a világban.
Ráadásul az online felületek és a közösségi média árnyékában élő fiatalok kommunikációja, társas érintkezése meglehetősen lebutított és felszínes. Így aztán egymás közt ritkán látnak jó példákat, amivel azonosulni tudnának.
Egy fiatalból akkor lesz sikeres felnőtt, ha útja során helyes döntéseket fog hozni. Ehhez pedig elengedhetetlen az, hogy megfelelő legyen az önértékelése, és kellő önbizalommal rendelkezzen. Ez az alapja annak, hogy tudja, mi a célja, hová akar eljutni.
További lényeges pedig a másik ember tisztelete, hiszen minden élethelyzetben valamilyen közösség részeként élünk, legyen szó, akár tanulásról, munkáról vagy magánéletről.
Szülőként sokat aggódunk a gyermekünk jövőjével kapcsolatban. Néha képesek vagyunk naphosszat töprengeni azon, mivel tudnák a helyes irányba terelni őket. A legjobb, ha az életkorának, érdeklődésének megfelelő programokat keresünk a számára. Mindenképpen olyat, ahol a saját közegében lehet, és felszabadultan elsajátíthat akár új dolgokat is.
A játékos etikett tanfolyam egy olyan remek lehetőség, ami nem csak ideális felkészítő a nagybetűs életre, hanem még szórakoztató is egyben.
Az etikett oktatásra nagy szükség lenne a mai világban, de sajnos iskolai keretek között ez nem megoldható. Ráadásul a szülők is egyre elfoglaltabbak, ezért a családban is ritkán jut idő erre a témára. Pedig az etikett elsajátítása nagyon sok haszonnal jár a fiatalok számára.
Tisztában lesz az értékeivel, esetleges hiányosságaival, javul az önbizalma és az önértékelése.
Könnyebben megtanulja elfogadni a másikat, és elfogadóbb lesz a másik személyét illetően.
Időben felismeri a rossz szokásait, hibáit, és könnyebben ki tudja javítani őket.
Könnyebben felismeri a rossz társaságot, gyanakvóbb lesz a gyanús, helytelen viselkedéssel szemben.
Akinek erősebb az önbizalma és képes felvállalni önmagát, az kevésbé izgul, amikor beszélni vagy szerepelni kell emberek előtt.
Az etikettet érdemes már 10 éves kor körül elkezdeni megismertetni a gyerekekkel, hiszen ebben a korban még nem rögzültek a rossz szokások, könnyű változtatni a viselkedésen. Nem árt, ha minél előbb rávezetjük a gyerekeket arra, hogy önmagukkal „jóban legyenek" és egymást tiszteljék, hiszen ez az alapja annak, hogy sikeres felnőttekké váljanak.
További információ az Etikett iskoláról:
Kibédi Varga Katalin, az Etikett iskola alapítója
etikettiskola@gmail.com
www.etikettiskola.hu
FB, Instagram