A könyvek jó hatással vannak a képzelőerőre és fejlesztik az analitikus gondolkodást, de a legújabb kutatások szerint különböző problémák orvoslásában is hasznunkra válhatnak.
A Magyar Tudományos Akadémia kutatói foglalkoztak a marihuána hatásával, nemrég sikeresen lefényképezték az agyban bekövetkező változásokat.
A Stanford Egyetemen sikerült daganatos sejteket immunsejtekké alakítani, így elindulhatott egy alternatív kezelési lehetőség kutatása a legagresszívabb leukémia esetében is.
Amikor sütni-főzni vagy takarítani kell, akkor gyakran a televízió válik a családi bébiszitterré. Ez ideiglenesen nem okoz problémát, azonban hosszú távon komoly következményei lehetnek a gyermekek fejlődésére.
Az emberi szervezet egyik legfontosabb szerve a szív, amelynek egészsége nélkül elképzelhetetlen maga az élet. Ezért az Amerikai Kardiológus Társaság táplálkozástudományi munkacsoportja kidolgozott több ajánlást, amelyek korábbi kutatások és kísérletek eredményeit összegezve segíthetnek szívünk védelmében.
1882. március 24-én Koch Róbert ismertette a Koch-bacillus felfedezését, aminek következtében megkezdődhetett a tbc gyógymódjának kifejlesztése – ennek emlékére 1996 óta a WHO a tbc elleni küzdelem világnapjává nyilvánította ezt a napot. Így évről-évre újra felhívják az emberek figyelmét a betegség okozta veszélyekre, és a szűrővizsgálatok fontosságára.
Ahogy egyre terjednek az okostelefon, úgy készülnek egyre okosabb egészségmegőrzésre alkalmas appok és készülékek. Az egyik legújabb, a magyar innovációs okos lázmérő.
Ki ne halott volna már világvége jóslatokról? Ha nem lenne a nap, az égitest, ami reggeltől estig bevilágítja és melegíti a föld felszínét, akkor bizony hamar beteljesülne a jóslat. Az idők során akadtak alkalmak, amikor megsejthettük, hogy milyen lenne a világ a napsugárzás nélkül. Többek között most pénteken is, amikor egy rövid időre - bár az ég felhőtlen volt - hűvösre fordult az idő a részleges napfogyatkozás miatt.
Beköszöntöttek a napsütéses napok, amikor mindenki a szabadba vágyik, azonban az éltető napsugarak a természet kis állatait is felébresztik, a kellemes időben egyre inkább számíthatunk a kullancsok aktivizálódására. A kullancsok ellen érdemes felvérteznünk magunkat, mert kirándulások és a kerti munka során is támadhatnak.
Az emlékeink a legféltettebb kincseink, hiszen azokban rejtőzik az egész életünk. Azonban vannak, akiknek a különböző betegségek hatására elveszik a kapcsolat az „emlékraktárral". Ausztrál kutatók komoly előrelépést értek el az Alzheimer-kór gyógyításában. A betegségben szenvedő kísérleti egerek 75 százaléka gyógyult meg az új módszernek köszönhetően.