A Parkinson-kór egy mindössze kétszáz éve létező betegség, aminek kiváltó okait a mai napig nem sikerült teljesen tisztázni. Legtöbbször genetikai vagy környezeti tényezők bújnak meg a háttérben, jelenleg a másodiknak tulajdonítanak nagyobb szerepet.
Az asztma a légutak betegsége, azonban a pontos oka nem ismert. Az asztmás beteg légútjai nagyon érzékenyek, fokozottan reagálnak számos provokáló tényezőre, például a fizikai aktivitásra, fertőzésekre, dohányzásra, kemikáliákra vagy gyógyszerekre.
A vizsgadrukk lényegében a stressz egyik formája, amely azonban minden korosztályt érint. De honnan ered, mik a tünetei, hogyan küzdjünk ellen? Ezekre a kérdésekre tudhatod meg a választ a mai cikkünkből.
Egy svéd szakemberekből álló csoport felmérése bizonyította, hogy az ülőmunka okozta mozgáshiány eredményeképp nagyobb valószínűséggel alakulhat ki mellrák vagy ciszta a nők esetében.
Egy új vizsgálat szerint a videojátékok megdolgoztatják a szürkeállományt, azonban másképp hatnak a két agyféltekére.
A tavasz beköszöntével újra virágzásnak indult a természet, virágos rétek köszöntik a kirándulókat. Többek között újra megjelent a vérehulló fecskefű is, amely különböző hatásai révén segítségünkre lehet külsőnk és belsőnk egészségének megőrzésében.
A hátfájás létrejöhet egy rossz mozdulat, a megerőltetés vagy különböző betegségek következményeként is. Egy új kutatás eredményei szerint a hátfájást sokszor az evolúciónak köszönhetjük.
Még nincs itt a nyár, de a sok napsütés és a szabadban töltött idő miatt is ügyelnünk kell bőrünk védelmére, mert nem csak a leégés fenyeget, hanem hosszabb távú következmények is lehetnek.
Meglepő, de kutatások szerint mégiscsak van értelmük a cukros italoknak. Mértékeletesen fogyasztva ugyanis csökkentik a stressz szervezetre gyakorolt hatásait.
Egy angol magazin összeállításában egybegyűjtöttek nyolc tápanyagot, amelyek jó hatással vannak agyunkra, segítenek a memóriát frissen tartani a kései évek során is.