Előfordult már veled, hogy egy cikkben szembetalálkoztál a szabadgyök kifejezéssel, de hirtelen nem tudtad hova tenni őket? Mik ezek pontosan? Tartani kell-e tőlük, vagy örülni nekik? A cikkből mindenre fény derül!
Az ember a legszociálisabb lény a bolygónkon. Leigáztunk, sőt, sokszor ki is pusztítottunk más élőlényeket, mégis több tízmillióan élünk városokba, falvakba tömörülve, úgy, hogy közben viszonylag kevés az ember-ember közti erőszakos tevékenység. Ez azért van, mert rendkívül nagy, rugalmas és összetett, „szociális agyunk" van.
Tudtad, hogy az orrod is okozhat túlsúlyt? Egy amerikai kutatás izgalmas összefüggést talált a szaglás és a túlsúly között, szerintük akkor is elhízhatsz, ha sokat szagolgatod az ételed! Olvass tovább a megdöbbentő eredményekért!
Végre, az új kutatásoknak köszönhetően ismét egy kicsit közelebb jutottunk az ekcéma égő, viszkető, kipirosodó tüneteinek gyógyításához! Brit kutatók rájöttek a folyamatra, amely az ekcéma kialakulásához vezet, ezáltal már közelebb van a gyógyításhoz szükséges kezelés.
Mi az a kreatív munka, ami félelemmel vegyes csodálatot vált ki? Vajon az borzongat meg, hogy valami újat, valami mást mutat nekünk, olyasmit, amit a művész látott, de mi nem? Tényleg másképp látják a világot a kreatív emberek? Utánajártunk!
Te is rettegsz attól, hogy a baktériumok egyre több antibiotikumnak állnak ellen? Jó hírünk van: az egyik leggyakrabban használt gyógyszer most új kiegészítést kapott, ami sokkal halálosabb az antibiotikum-rezisztens bacikra nézve.
A homeopátia eredményességéről rengeteg vita zajlik, pro és kontra is repkednek az érvek. A Harvard tudósai nemrég (újra) megvizsgálták a témát, hogy kiderítsék: mi a helyzet a kérdésben. Az eredmények nem meglepőek. Vagy mégis?
Biztosan te is találkoztál mostanában azokkal, az ujjak között pörgethető játékokkal, amiket mostanában lépten-nyomon árulnak... Van, aki szereti, van, akit idegesít, de a kérdés mindenkit érint: van-e értelme a babracuccoknak, vagy teljesen haszontalan a fidget spinner?
Ha a strandon hirtelen egy rejtélyesen meleg áramlat csap meg, könnyen ronda gondolataid támadnak, és elkezded keresni a „bűnöst" a közeledben. De mennyi pisi van a vízben valójában? Ez egy olyan, örök kérdés, amire mindenki kíváncsi volt, de soha, senki nem tudott rá válaszolni.
„Nincs új a nap alatt" mondhatnánk, hiszen egy kísérlet most olyan gyógyszert talált, ami hihetetlenül látványosan és gyorsan segíthet az autista gyermekeken - ugyanakkor már 100 éve ismeri az orvostudomány. Mi ez, és milyen betegségek kezelésére használták korábban?