Számos munkahelyen vannak stresszben a dolgozók, s ez sajnos nincs másképp a SEO szakértők esetében sem. A keresőoptimalizálás ugyanis egy nagyon sokrétű munka, amely rengeteg stresszel jár.
Nézzük meg, miért olyan stresszesek a SEO szakértők, illetve arra is rávilágítunk, hogy hogyan lehetne ezeket az egészségre rendkívül káros negatív tényezőket egy olyan szintre mérsékelni, ahol a munka örömmé válik, nem pedig stresszforrássá.
Számos olyan keresőoptimalizálás ügynökség van, amely annyira leterheli a SEO szakértőket, hogy egy ügynöknek akár 50-60 webshop keresőoptimalizálási feladatait kell ellátnia havonta. Mit jelent ez? A teljesség igénye nélkül az alábbiakat:
Ez egy igen leegyszerűsített lista, hiszen csak az egyik ponttal akár napokat is el lehet tölteni. Most ezt képzeljük el, hogy 50 webshop esetében kell egy hónap alatt megcsinálni. Szinte lehetetlen.
A SEO az angol Search Engine Optimization rövidítése, mely KeresőMotor Optimalizálást; a SEM pedig az angol Search Engine Marketing rövidítése, mely KeresőMotor Marketinget jelent.
Rengeteg ügynökség foglalkozik keresőoptimalizálással és keresőmarketinggel is, ami teljesen normális, hiszen a kettő összefügg. Viszont míg a SEO az technikai és tartalmi alapú, addig a SEM inkább a pszichológiával és persze a hirdetésekkel foglalkozik.
Sok ügynökség nem vesz fel elég dolgozót, emiatt a SEO szakértők nyakába varrják a marketinges feladatokat is. Tehát az előbb említett lista mellé még jön egy következő is - a teljesség igénye nélkül megemlítünk itt is néhány példát:
És ha ezt 50 webshop esetében kell megtenni, akkor megint csak érdemes belegondolni, hogy ez mekkora stresszel jár, hiszen ez tényleg rengeteg munka. Pláne akkor, ha a SEO szakértő lelkiismeretesen próbálja elvégezni a rá kiszabott óriási mértékű feladatokat.
A legtöbb webshop vagy nem informatikával foglalkozó cég valamilyen külsős IT céget bíz meg a webhely üzemeltetésével. Ezzel nincs semmi baj, viszont a SEO ügynökség számára ez számos problémaforrást tartogat. Íme néhány gyakori probléma:
Ez az egyik legnagyobb stresszforrás, hiszen nehéz úgy optimalizálni egy webhelyet, ha technikailag nincs a toppon. Ha egy webhely nem tölt be elég gyorsan, nem lehet minden méretű képernyőn jól használni, problémát okoz az oldal működésének megértése, használhatatlanok a funkciók (szűrés, rendezés, keresés, stb.), akkor nehéz lesz rávenni a felhasználókat, hogy ezt a webhelyet válasszák.
Emiatt a technikai javítások rendkívül fontosak ahhoz, hogy a szakértő tökéletesen tudja végezni a keresőoptimalizálást, hiszen a SEO jelentős része a technikai gondok kijavításával foglalkozik.
A közép- és nagyvállalatok nem feltétlenül szervezik ki ügynökségekhez a SEO-SEM feladatokat, hanem megoldják házon belül. Felvesznek egy marketingest, építenek köré egy csapatot, illetve felvesznek egy SEO szakembert is, és neki is adnak néhány segítőt.
Első ránézésre ez jól is hangzik, viszont nagyon gyakori az a probléma, hogy a SEO szakértő javasol valamilyen fontos fejlesztést, amellyel több organikus keresési eredményt tudna bezsebelni a keresőkből a cég, viszont a vezetés megvétózza a javaslatot.
Utána pedig elkezdenek esni a keresőben egyes kifejezésekre a cég eredményei, s rögtön kérdezik a SEO szakembert, hogy mégis hogy lehet ez. Ő pedig mondja, hogy én szóltam, hogy kellene az a fejlesztés, de megvétózta a vezetés. Nem-nem, mi sosem vétóztuk ezt meg... Hazudja a vezetés.
Ez bőven elég arra, hogy a szerencsétlen lelkiismeretes SEO szakértő kortizol szintje az egekben legyen. Ha valaki jó szakember, de a végső döntés nem az ő kezében van, az óriási nagy frusztrációt tud okozni, mely tökéletes recept a hosszan elhúzódó stresszes állapotra, amely mind szellemileg, mind testileg megviseli az embert.
Ha túlterheljük a SEO szakértőket, az az ügyfelek rovására megy. Ilyen körülmények között silány lesz az eredmény, ami igen jó stresszforrás a SEO szakértőnek, hiszen őt fogják felelősségre vonni, ha ez vagy az a mutató nem úgy áll, hogy kellene.
A keresőoptimalizálással foglalkozó szakértőnek egy optimális világban maximum 5-10 webshoppal kellene hosszú távon foglalkoznia, hiszen csak így lehet az ügyfél számára pénzben megtérülő, minőségi és lelkiismeretes munkát végezni.