Mit vigyünk magunkkal a kórházba, ha megszületik a baba? Mire lesz szükségünk nekünk és mire a babának? Ezek a kérdések jogosak, így összeállítottunk egy listát, hogy mit kell a kórházi bőröndbe csomagolni. Két részes sorozatunk első felében azokat a dolgokat gyűjtöttük egy csokorba, amelyekre nekünk lesz szükségünk.
reklám vége
Fontos, hogy már egy hónappal a kitűzött céldátum előtt legyen összekészítve a kórházi bőrönd, hiszen a terhesség 36. hététől gyakorlatilag bármikor jöhet a baba. Sokan nem hiszik, hogy szükséges előre gondolkodni, ám, ha megindul a szülés, akkor már nem biztos, hogy lesz időnk mindenre gondolni.
Lássuk, mit tegyél a kórházi bőröndbe:
2 papucs - egyik zuhanyzáshoz, másik napközbeni viseletnek
2-3 törülköző, lehetőleg ne fehér! Minél sötétebb annál jobb, sőt az is jó, ha már kidobásra szánt darabokat készítünk be
2 csomag eldobható bugyi - Megj.: ez a világ egyik legjobb találmánya.
Nagyméretű egészségügyi betét - Bár sok kórházban adnak, jobb, ha nem ér meglepetés
2-3 gombos hálóing. Ez ugyanis a legkényelmesebb viselet, főleg szoptatáshoz
Köntös - Többek között azért, hogy kényelmesebben tudjunk a folyosón közlekedni
Szoptatós melltartó - Ezt az utolsó hetekben érdemes beszerezni, hogy minél inkább a valós mérethez vásároljunk.
Melltartó betét - az első napokban nemigen kell, hacsak nem indul meg úgy a tej, mint a Niagara. Többféle méretű és vastagságú típusok közül lehet válogatni, éppen ezért érdemes többfélét is kipróbálni, hogy megtaláljuk a számunkra legmegfelelőbbet. Manapság már mosható verziót is lehet választani.
Nagy kérdés, hogy a kórházba is vigyünk-e már mellszívót. Mivel nem foglal túl nagy helyet a csomagban, a kórházban található darabok előtt pedig elég nagy sorban állás szokott lenni, így jobb, ha magunkkal visszük a sajátunkat,
Néhány váltás fehérnemű, nem baj, ha ebből egy kicsit többet pakolunk, jobb, ha több van belőle.
Hasleszorítós bugyi, hasleszorító öv - Mielőtt használni kezdjük valamelyiket, érdemes megkérdezni az orvosunkat vagy a nővért, akkor pedig különösen, ha császármetszéssel hozták világra a gyermekünket.
Tisztasági csomag - ezt nem kell túlzottan ecsetelni - tusfürdő, fogkefe, fogkrém, stb.
Hajgumi, ha hosszú a hajunk! Rendkívül fontos lehet, hiszen jobb, ha elkerüljük az esetleges hajszálnyelést!
Ami pedig az ételt-italt érinti: Mindenképp vigyünk magunkkal sok folyadékot, vizet, esetleg gyümölcslevet - ez egyrészt a szülés napján is nagyon fontos, másrészt a kórházban töltött időben is, a tejképzés miatt is.
Ami az ételeket illeti, spájzoljunk be a nagy napra jó sok csokit. Ilyenkor a legtöbb esetben megengedett, mi több fontos is, hiszen rengeteg energiára lesz szükségünk. Fontos azonban, hogy kerüljük a töltött, mogyorós édességeket, helyette sima tejcsokit válasszunk. Ez utóbbi azért is lényeges, mert ha adott esetben császármetszésre kerül sor, jobb, ha műtét előtt nem kerül szilárd étel a szervezetünkbe.
Végül, de nem utolsó sorban ne feledjük el a papírokat: Személyi, tb, adó, stb kártya mindenképp legyen nálunk, ugyanis a szülést követő napon általában szükség lesz a kártyákon található adatokra.
A fent összeállított lista egyfajta kórházi alapcsomag, amelyekre szinte biztosan szükségünk lesz, de ha ennél többre van szükségünk a komfortérzetünkhöz, akkor készítsünk be a számunkra legfontosabb kellékeket is a kórházi bőröndbe.