Mit tehetsz akkor, amikor a nyári szünidő alatt állandóan azon agyalsz, hogy hol legyen a gyerek addig, amíg mi dolgozol? A nyári tábor például egy tökéletes megoldás!
A szünidővel együtt megsokasodnak a kérdések: „Hová tegyük a gyereket, amíg dolgozunk?"; „Ki-mikor tud otthon lenni?"; Rábízhatjuk-e a szomszédra?"; 'Vajon bevállalja-e a rosszcsontot valamelyik nagyi?" Megannyi kérdés, amely a szünidő alatt több hónapig, heti rendszerességgel is felmerülhet, főleg ott, ahol nincsen nyári iskola. Szerencsére egyre több és több tábor kínál változatos programot, ezért azok előnyeinek felsorolása után a megfelelő tábor kiválasztásában is adunk egy kis segítséget.
Gyermekünk vérmérsékletének megfelelő tábort keressünk! Ha szeret olvasni és passzívan tölteni a napját, akkor számára megfelelő lehet egy olvasótábor. Ha szeret számolni, menjen matektáborba. Aktív gyermekeink pedig egy sportosabb táborban érezhetik jól magukat, ahol a friss levegő is jó hatással lehet rájuk. A természetjáró, környezetvédő táborok szinte minden gyermek számára szórakoztatóak lehetnek - feltéve, ha nem allergiásak az ott megtermő növényekre.
Ha már tudjuk, milyen típusú táborból nem akar majd hazajönni gyermekünk, akkor fontos megnéznünk, hogy az adott táborban milyen korosztály képviselteti magát. Egy 6 éves nem biztos, hogy jól érezné magát 10 évesek között és vicaversa.
Hiába találunk tökéletes tábort, ha az az ország másik felén van és a gyermek oda utazása nem megoldott. Ebben az esetben több mindent is tehetünk. Kis barátainak szüleit is bevonjuk, összeszedünk egy autónyi gyereket és megbeszélhetjük, ki viszi le őket. Ha a táborba megoldott az utazás - pl. közös busszal -, akkor nincs miről beszélnünk.
Vannak olyan táborok, amelyek 2-3 naposak, akár 1 hetesek is lehetnek. Ezen felül létezik olyan napközis nyári tábor, ahonnan a csemeténk minden este hazajöhet. Itt szintén gyermekünk habitusa dönthet. Például ha nehezen oldódik fel idegen társaságban és otthon tud a legjobbat aludni, akkor a hosszabb táborokban nem biztos, hogy jól érzi majd magát.
Nagyon sok múlik a felügyelőkön, hogy a táborlakó gyermekeinket milyen hatások érik. Ezért ha van rá módunk, kérjünk ajánlást, véleményt róluk, az intézményről, esetleg beszélgessünk el velük. Nekünk is nyugodtabban telhetnek a napjaink, ha biztos kézben tudjuk őket.
Hasznos a cikk? Oszd meg más szülőkkel is!